Home / Ilm / DUHTURI HIZMATNISHONDODAI RSS TOJIKISTON

DUHTURI HIZMATNISHONDODAI RSS TOJIKISTON

unvonDUHTURI HIZMATNISHONDODAI RSS TOJIKISTON, unvoni fakhri, 28 apreli soli 1940 tasis yofta, ba dukhturoni balandikhtisosi bemorkhonayu darmongohho, gospitalu ambulatoriyaho, tavalludkhonayu sanatoriyaho, inchunin digar muassisahoi muolijaviyu tashkhisi, ki dar hifzi tandurustii aholii jumhuri khidmati barjasta namudaand, supurda shudaast.
Ashkhosi zerin ba giriftani in unvon noil gardidaand:
1942: Krilova Elizaveta (Hujand), Kutchak Nikolay (Dushanbe), Mirzoyans Gayk (Dushanbe), Novikov Sergey (Dushanbe), Paradoksov Leonid (Dushanbe).
1944: Varrik Iogann (Hujand), Manuilova Dora (Dushanbe), Mokin Pavel (Dushanbe), Novokhatniy Ivan (Dushanbe), CHemakov Sergey (Dushanbe), CHitakhova Mariya (Dushanbe), SHelogurova Antonina (Qurgonteppa).
1945: Alkhazova Vera (Dushanbe), Bolakina Vera (Dushanbe), Bobokhojaev Islom (Hujand), Bolshemyannikov Abram (Dushanbe), Bukhman Moisey (Dushanbe), Vlasova Mariya (Qurgonteppa), Voyno-YAsenitskiy Mikhail (Dushanbe), Litvak Leonid (Dushanbe), Lositskaya Vera (Dushanbe), Popkova Amaliya (Dushanbe), Repin Nikolay (Dushanbe), Hveysini Dmitriy (Dushanbe).
1946: Varshava Lidiya (Dushanbe), Gorojanina Anastasiya (Dushanbe), Dobrokhotova Anna (Qurgonteppa), Diskina Tatyana (Dushanbe), Ivanova Elena (Dushanbe), Karpushina Maryana (Isfara), Kotechkovskaya Lyudmila (Hujand), Melnikova Mariya (Hujand), Nikolaeva Valentina (Qurgonteppa), Nosenko Vladimir (Nov), Protkova Nina (Hujand), Raevskiy Adam (Dushanbe), Razumovskaya Mariya (Dushanbe), Rustamov Azam (Hujand), CHernilova Mariya (Dushanbe), SHlyakhtenko Kseniya (Dushanbe).
1952: Arikhbaev Konstantin (Dushanbe), Baskaeva Anna (Dushanbe), Vasileva Anastasiya (Qurgonteppa), Davlatova Elena (Dushanbe), Deeva Anfiya (Hujand), Didkovskaya Ekaterina (Dushanbe), Egorova Proskovya (Dushanbe), Zayseva Valentina (Dushanbe), Zemlyakova Lidiya (Dushanbe), Kannonikov Ivan (Dushanbe), Kireeva Proskovya (Hujand), Kuralesina Olga (Nov), Kryukova Oksana (Dushanbe), Soloveva Elena (Vahdat), Platonova Tamara (Vahdat), Tohirov Gufron (Hujand), Sokhonis Tatyana (Hisor), CHebotaryova Vera (Kulob), Felitsina Tamara (Qurgonteppa), SHarifov Holiq (Hujand), YUkhno Gregoriy (Dushanbe).
1956: Aleksandrovich Lyudmila (Dushanbe), Ginzburg Hanna (Dushanbe), Kiradiev Hristofor (Fayzobod), Kichevoy Ekaterina (Dushanbe), Kleyn Mariya (Dushanbe), Levina Galina (Dushanbe), Lekhkodimova Anastasiya (Dushanbe), Lekhkodimova Klavdiya (Dushanbe), Monakov Nikolay (Dushanbe), Nurmatov Abdusattor (Hujand), Pankina Antonina (Dushanbe), Rahmatova Hurrama (Dushanbe), Serpek Lev (Dushanbe), Fakhriddinova Ruqiya (Kulob), Qosimova Zumrat (Dushanbe), Hojaev Zikrullo (Dushanbe).
1957: Abdurahmonov Kamol (Dushanbe), Akentev Grigoriy (Dushanbe), Andreeva Olimpiada (Dushanbe), Balaeva Valentina (Darvoz), Glushenko Anatoliy (Dushanbe), Dehqonov Jabbor (Dushanbe), Kolonitskiy Aleksandr (Hujand), Konovalova-CHernova Tatyana (Horug), Lyubishkina Faina (Horug), Malaev Boris (Kulob), Mamkeeva Hayot (Dushanbe), Niyozova Sofiya (Dushanbe), Opekunova Nina (Dushanbe), Pergamenshikova SHeyne (Tursunzoda), Stavitskiy YAkov (Dushanbe), Umarov Homidjon (Hujand), Hoshimov Javod (Dushanbe), CHerednechenko Fyodor (Vahdat), SHahobov Bahriddin (Dushanbe), SHelovsev Valentin (Dushanbe).
1958: Tarpi Akhmed (Dushanbe).
1959: Ivanenko Anastasiya (Dushanbe), Mamkin Boris (Dushanbe), Nemirovskiy Emil (Rudaki), Pulodov Tohir (Horug), Sadrulin Bobokhon (Hujand), Trofimova Vera (Hujand), CHoriev Rajab (SHahrituz), SHanskiy Leonid (Dushanbe).
1960: Ahmadova Musabo (Dushanbe), Bayurova Aleksandra (Hujand), Guseva Sarra (Dushanbe), Kalantadze Revaz (Hujand), Krasilnikova Tamara (Dushanbe), Rasulov Muhammadjon (Dushanbe).
1961: Gurtovaya Rozaliya (Dushanbe).
1962: Kozlova Anastasiya (Dushanbe).
1963: Abdulloev Abdulhakim (Hujand), Boboev Abdulmutalib (Hujand), Gabibulina Soniya (Hujand), Koretskaya Lyudmila (Dushanbe), Kravchenko Mikhail (Hujand), Kraulis Valdis (Dushanbe), Odinamamadov Alimamad (Horug), Popkova Ganna (Dushanbe), YUreva Mariya (Dushanbe), Hasanov Ahmad (Hujand).
1964: Akulov Konstantin (Nov), Gladush Aleksandr (Dushanbe), Gulomnosirov Aminbek (Ishkoshim), Gulomov Minhoj (Dushanbe), Iskandarova Lidiya (Hujand), Karimova Qambarniso (Dushanbe), Kornilova Nina (Dushanbe), Qayumova Muhabbat (Dushanbe), Lgotina Valentina (Dushanbe), Mirfayyozov Mirazmi (Dushanbe), Pchyolko Lyudmila (Dushanbe), Savulkin Moisey (Dushanbe), Teleyans Nikolay (Dushanbe), Smirnov Ivan (Qurgonteppa), Usmonov Fayzullo (Hujand), Hasanov Istamqul (Asht), SHebeko Viktor (Isfara).
1965: Dvoryanikov Aleksey (Horug), Marchenko Mikhail (Dushanbe), Kostirikin Aleksandr (Rudaki).
1966: Ahmadov Dodojon (Hujand), Burdakov Mikhail (Dushanbe), Dodoboev Usmon (Hujand), Zarembo Hristofor (Dushanbe), Zdanovich Grigoriy (Dushanbe), Ippolitov Vasiliy (Tursunzoda), Krivenkov Pavel (Kolkhozobod), Kutkov Ivan (Dushanbe), Mironenko Mariya (Kolkhozobod), Tubik Aleksey (Rudaki), Qutfiddinov Sangin (Hujand), YUsufov Homidjon (Hisor).
1967: Jukov Pavel (Dushanbe).
1968: Alizoda Gaffor (Dushanbe), Arabova Rahima (Vahdat), Boymurodov Mingiyor (Kulob), Vaysblat Aleksandr (Dushanbe), Veselago Aleksadr (Dushanbe), Volojanes Vladimir (Rudaki), Kobisha Evdokiya (Dushanbe), Kolpakov Viktor (Dushanbe), Oks Frans (Dushanbe), Rasulov Hakim (Isfara), Snegovskaya Olga (Tursunzoda), SHarifov Valam (Vahdat), SHarifov YUsuf (Dushanbe), YAnkovskiy Valentin (Dushanbe).
1970: Keshishyan Migran (Dushanbe), SHapovalova Anna (Dushanbe).
1971: Vohidov Hoji (Dushanbe), Topchii Boris (Dushanbe).
1972: Zokirov Mirzo (Dushanbe), Savina Klavdiya (Dushanbe), Solodenko Pavel (Kolkhozobod).
1973: Sajenin Ivan (Dushanbe).
1974: Abdulloev Fayzullo (Hujand), Akhmadulina Urkiya (Hujand), Barotov Kenja (Dushanbe), Boboeva Zebi (Dushanbe), Bokova Antonina (Dushanbe), Bolotova Tatyana (Dushanbe), Bondar Zinaida (Dushanbe), Gaydukevich Mariya (Dushanbe), Grigoryans Ella (Rudaki), Gulayozov Sijotsho (Horug), Gulyaeva Elena (Temurmalik), Gurenko Polina (Hisor), Jukov Boris (Dushanbe), Ibrohimova Roza (Dushanbe), Elfimova Valentina (Dushanbe), Enikeeva Nina (Tursunzoda), Kostenko Zoya (Dushanbe), Quziboev Konbobo (Kolkhozobod), Lyubishkina Tatyana (Tursunzoda), Melnichenko Zinaida (Hujand), Nikitina Taisiya (n. Hamadoni), Odilov Holiq (Hujand), Olimov Giyos (Kulob), Ponomaryova Vera (Qayroqum), Radionova Valentina (Dushanbe), Rumyanseva Galina (Dushanbe), Umarov Surat (Dushanbe), Usmonov Pulodjon (Asht), CHaykina Aleksandra (Vakhsh), CHerkensov Aleksandr (Dushanbe), Hasanov Juma (Muminobod), Hasanova Lyala (Hujand), Haitov Nazri (Isfara), Homidov Vohid (Dushanbe), SHatalina Tamara (Vose).
1975: Mashkovskiy Vladimir (Dushanbe).
1976: Gafurjonov Temurjon (Hujand), Ilina Elena (Dushanbe), Novikova Nina (sh.CHkalov), Homidov Holiq (Hujand).
1977: Abduganiev Valijon (Hujand), Agaeva SHushana (n. Hamadoni), Bahromov Bafo (n. Huroson), Tkhostova Viktoriya (Dushanbe).
1978: Holmatov Isroiljon (Dushanbe).
1980: Bobokhonov Nabi (Dushanbe), Ismoilov Ilhom (Dushanbe), Merkotan Alina (Norak), Motina Raisa (Dushanbe), Tokareva Natalya (Dushanbe), Juraev Qodir (Norak).
1981: Qosimkhojaeva Zulaykho (Qurgonteppa), Levenets Vera (Dushanbe), Rezun Ivan (Dushanbe), Saksonov Teviy (Dushanbe), CHernovskiy Konstantin (Dushanbe).
1982: Vovsi Bella (Dushanbe).
1983: Osimov Asliddin (Dushanbe).
1984: Kojina Valentina (Dushanbe).
1985: Nekushoev Saidnuriddin (Horug), Sulaymonov Iskandar (Dushanbe).
1986: Gafurov Qahhor (Hujand), Mirzobekov Masnavsho (Horug), Hakimova Qumri (Dushanbe).
1988: Kim Aleksandr (Hujand), Motorin Nikolay (Panj), Nizomov Tura (Rasht), Samadov Somi (Hujand).
Unvon avvali s. 1989 barham khurdaast.

YO. Nazarmamadov.

Загрузка...

Dar boramon

Инчунин кобед

hayvonho

Olami zinda: Namudi mavjudot dar dunyo

Nakhustin mavjudoti zinda dar sayyorai mo takhminan 3-3,5 mlrd. sol pesh paydo shudaast. Az hamin …